Gru 29, 2022
108 Views

Kosminių dekoracijų maketai

Written by

Kosminių dekoracijų maketai. Kad būtų patogiau dirbti, reikia pasidaryti ,,sceną”, kuri tilptų, pavyzdžiui, ant taburetės. Kaip sceną galima panaudoti ant šono apverstą dėžę arba dar geriau – aukštyn kojomis pastatytą staliuką.

Prie kojyčių galima pritvirtinti dekoracijas. Tarp kojyčių padėkite lygią lentą tai ir bus scena. Pradėkime nuo fono. Jeigu juo bus žvaigždėtas dangus, tai jį lengva sukurti net visiškai nemokant piešti.

Reikia prie kartono priklijuoti baltą popierių. Geriausiai klijuoti gumos klijais, o džiovinti presu. Paskui popierių reikia nudažyti juodai. Žinoma, galima naudoti juodą popierių, bet reikia, kad jis neblizgėtų. Dubenėlyje atskieskite baltus dažus (guašą).

Juose pamirkę didelį teptuką (pageidautina šerių, koks naudojamas aliejinėje tapyboje) ir nukrėtę nuo jo dažų perteklių, pradėkite po truputį taškyti ant juodo popieriaus, teptuku braukdami per peilį arba plieninę liniuotę. Tik iš pradžių pasitreniruokite ant atskiro juodo popieriaus gabaliuko. Ant popieriaus krintantys purslai yra pabirusios žvaigždės. Kai kurie lašeliai stambesni, kai kurie labai smulkūs, ir sukuriamas tikras žvaigždėto dangaus įspūdis.

Kai baigsite ,,kurti” žvaigždėtą dangų, ant kartono užklijuokite kitą popierių ir akvarele nupieškite Saturną su jo žiedais. Leiskite piešiniui išdžiūti, tvarkingai iškirpkite Saturną ir perkelkite jį ant kartono, kuriame sukūrėte žvaigždėtą dangų. Planetą truputį pritvirtinkite, kad paskui galėtumėte ją nuimti ar pastūmėti. Saturno palydovo paviršių galima sukurti iš molio, akmenų, plytų nuolaužų ir smėlio. Pasistenkite, ir visa tai atrodys kaip tikros uolos, plyšiai, suaižėjęs gruntas.

Jeigu bet kuriame jūsų kadre figūruos erdvėlaivis, nebūtina, kad jis būtų aptakios formos, kaip raketa nešėja Žemėje. Startui iš palydovo, dėl jo nedidelių dydžių neturinčio atmosferos, aptaki erdvėlaivio forma nereikalinga. Tokio erdvėlaivio gamybai galima panaudoti įvairius taisyklingos geometrinės formos nedidelius daiktus. Parabolinę anteną ryšiui su Žeme palaikyti padarykite iš laido.

Kosmonautų figūrėles nulipdykite iš plastilino. Kai viskas bus padaryta ir išdėliota, gerai apšvieskite maketą. Pasistenkite, kad žvaigždėtame danguje nebūtų atspindžių, o į foną nekristų uolų ir kosmonautų figūrų šešėliai.

Dabar padarykite bandomąją nuotrauką. Atsižvelkite į jos trūkumus, kad ateityje jų nekartotumėte. Galutinė nuotrauka gali būti tokia natūrali, tarsi ji būtų padaryta ne iš mažo maketo, o iš natūros.

1956 metais buvo paskelbta Mėnulio nuotrauka ,,iš paukščio skrydžio”. Tada mūsų erdvėlaiviai į Mėnulį dar neskraidė, ir skaitytojai suprato, jog tai ne Mėnulio fotografija, nors ji labai priminė Mėnulio paviršių su jo žiediniais kalnais. Tik, žinoma, niekas neatspėjo, kad Mėnulio paviršius padarytas iš miltų.

Galima sukurti ir diapozityvinį filmą ir diaprojektoriumi jį parodyti ekrane. Toks filmas filmuojamas diapozityvinėje juostoje. Kadrus retkarčiais galima kaitalioti su užrašais, juodame fone padarytais baltomis raidėmis, o paskui nufilmuotais toje pačioje juostoje. Užrašai turi būti trumpi.

Jeigu prireiktų kai kuriuose kadruose stambiu planu parodyti žmones, tarp pažįstamų pasirinkite aktorių” ir jį nufotografuokite. Galima naudoti ir fotomontažo metodą. Reikiamą foną atskirai nufilmuoti paprastoje juostoje, o paskui nufotografuoti žmones atitinkamoje padėtyje ir reikiamais kostiumais. (Dydį galima sureguliuoti spausdinant nuotraukas.) Nuotraukos atspaude kai ką galima pripiešti.

Paskui išpjaukite figūras bei priklijuokite prie fotografijos fono ir viską vėl nufotografuokite. Jeigu darote diapozityvinį filmą, tai fotografuoti galima tiesiog juostoje, tik iš anksto apskaičiuokite kadrų seką. Fotomontažo metodą plačiai naudoja dailininkai, kuriantys labai įspūdingus plakatus.

Kurdami tokius diapozityvinius filmus arba bent albumą, žengsite pirmuosius žingsnius į tikrąją kūrybą ir pajusite didelį pasitenkinimą. Nesunku išmokti fotografuoti, o gaminti dekoracijas, kostiumus, įvairų rekvizitą taip pat pajėgsite.

Žinoma, tokius pastatymus geriau daryti kolektyviai. Fantazuodami ir įgyvendindami savo idėjas, tarsi tampate kelionių į tolimuosius pasaulius dalyviais. Tuo baigsime mūsų pirmąją pažintį su savo gamybos prietaisais, aparatais, su savaime judančių automatų, kurie turi ryšių su kosmosu, valdymu.

Šaltinis – https://lt.wikipedia.org/wiki/M%C4%97nulis

Article Tags:
· · · · ·
Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.