Gru 27, 2022
132 Views

Geležinkelio transporte sukabinami vagonų jungiamieji įtaisai

Written by

Geležinkelio transporte sukabinami vagonų jungiamieji įtaisai. Tai daroma gana paprastai. Vagonai ridenami bėgiais, ir jiems nieko kito nelieka, kaip susijungti. Kai du erdvėlaiviai sujungiami kosmose, kur galimi nukrypimai ir į viršų, ir į apačią, ir į šonus, reikia parodyti didelį meistriškumą.

Dabar žodis ,,susijungimas” pasidarė labai populiarus. Jis iš karto primena dviejų erdvėlaivių susijungimą arba erdvėlaivio susijungimą su orbitine stotimi. Tai labai sunkus manevras. Čia reikia nepaprasto erdvėlaivių paleidimo tikslumo ir didelės ekipažų nuovokos bei išradingumo.

Pabandysime sujungti, tiksliau, sukabinti du ore sklandančius aitvarus. Šis manevras ne visada pavyksta, nes labai dažnai priklauso ne tik nuo aitvarų kokybės ir operatorių meistriškumo, bet ir nuo vėjo.

Labai svarbu, kad manevro metu nebūtų vėjo gūsių, kad jis pūstų tolygiai. Tada aitvarai gana stabiliai gali ,,stovėti” vietoje. Žinoma, šio bandymo sėkmė priklausys ir nuo jo dalyvių įgudimo bei išradingumo. Parinkite dvi brigadas po tris žmones kiekvienoje ir vieną ,,dispečerį”, kuris vadovautų bandymui.

Ko reikia bandymui? Pirmiausia privalote turėti du visiškai vienodus gretasienius aitvarus. Kiekvieną aitvarą reikės paleisti dviem lejeriais. Lejeriai bus pritvirtinami viename taške. Tvirtinimo vietą reikia parinkti atsižvelgiant į vėjo stiprumą.

Reikia padaryti aitvarų susikabinimo įtaisus. Priekinio aitvaro galinėje dalyje stipriai pririškite puslankį, padarytą iš nuluptos vytelės. Nulupus žievę, vytelę reikia sulenkti lanku ir gerai išdžiovinti sulenktą.

Išlankstę kilpą iš vytelės, prie antrojo aitvaro priekinės dalies lonžeronų pririškite kabliuką, kaip rišote puslankį prie pirmojo aitvaro. Vytelė antrajam aitvarui turi būti šiek tiek ilgesnė už ruošinį pirmojo aitvaro puslankiui. Vytelę reikia lenkti palengva.

Kai išlenksite būsimojo kabliuko kilpą, vytelės galų susikryžiavimo vietą perriškite lininiu siūlu, kilpą šiek tiek užlenkite ir, sulenkę vytelės galus, juos pririškite prie išilginių aitvaro strypų.

Naudodamiesi lininiais siūlais ir lengvomis pagalbinėmis lentelėmis, suteikite kabliukui reikalingą formą. Kai kilpos pavidalo kabliukas ir puslankis gerai išdžius, juos galėsite atrišti, kad būtų patogiau pervežti, o paleidimo vietoje vėl pririšti prie aitvarų.

Paleidžiant aitvarus (juos reikia leisti vieną paskui kitą ir toli vieną nuo kito), prie kiekvieno aitvaro turi būti po tris žmones. Du laiko po lejerį, o trečiasis aitvarą virš galvos. Priekyje turi būti aitvaras su puslankiu, o iš paskos aitvaras su kabliuku. Kai aitvarai pasieks vienodą aukštį, užpakalinį aitvarą reikės priartinti prie priekinio.

Septintasis dalyvis – mūsų eksperimento ,,dispečeris”- iš tolo turi stebėti aitvarų suartėjimą ir tiksliai duoti komandas. Jeigu pirmuoju bandymu aitvarai nesusikabino, priekinį aitvarą reikia šiek tiek nuvaryti į priekį, o paskui pakartoti manevrą.

Jeigu bandymo metu vienas lejeris kažkodėl apsivynioja apie kitą, nesistenkite jų išnarplioti, kol aitvarai ore. Nuleiskite, išnarpliokite ir vėl paleiskite. Jokiu būdu negalima leisti aitvarų per audrą arba prieš audrą.

Galimas daiktas, kad, aitvarams susijungus, bus šiek tiek pažeistos jų aerodinaminės savybės ir tada aitvarus teks greitai nuleisti. Todėl reikia būti pasiruošusiems.

Remtasi – https://lt.wikipedia.org/wiki/Aitvaras

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.