Lap 18, 2022
63 Views

Fontanas stiklainyje

Written by

Fontanas stiklainyje. Dabar pradėkime bandymus, kuriems reikės jūsų pasigaminto siurblio. Paimkite stiklinį buteliuką, pripilkite jį akvareliniais dažais nudažyto vandens ir sandariai užkimškite kamščiu. Prieš tai į kamštį įstatykite tuščią šratinuko šerdies vamzdelį, replėmis iš jo išėmę įvorę, kurioje yra šratukas. Greta kamštyje išgręžkite kitą skylutę ir įstatykite į ją ploną ilgą guminį vamzdelį (pavyzdžiui, dviračio ventilio vamzdelį).

Šratinuko vamzdelis turi siekti buteliuko tik dugną, O guminis vandens paviršių. Išorinį trumpąjį vamzdelio galą sulydykite degtuku ir pradurkite adata, kad būtų labai maža skylutė. Buteliuką pastatykite trilitrinio stiklainio dugne. Stiklainį sandariai uždenkite plastmasiniu dangteliu, pro mažąją angą ištraukę ilgąjį guminio vamzdelio galą.

Dangtelio centre pragręžkite dar vieną skylutę ir į ją įstatykite storesnį guminį vamzdelį. Dangtelio vietas, kur išeina abu vamzdeliai, užlipdykite plastilinu. Prietaisas gatavas. Prie storojo vamzdelio, įstatyto į stiklainio dangtelį, prijunkite oro siurblio šlangą ir pradėkite pumpuoti.

Stiklainyje išretinamas oras, išorės atmosfera pro plonąjį guminį vamzdelį slegia vandenį, ir iš šratinuko vamzdelio pradeda trykšti plona spalvoto fontano srovelė.

TUŠTUMA PUČIA BALIONĖLĮ

O dabar šiek tiek neįprastai pūsime oro balionėlį. Nepūsime oro kaip visada, kai norime balionėlį pripūsti. Darysime kitaip. Aplinkui pašalinsime orą, o išorinis, atmosferos oras pats įeis į balionėlio plėvelę ir ją išpūs.

Paimkite tą patį stiklainį, kuriuo naudojotės ankstesniame bandyme, jį paskalaukite ir sausai iššluostykite. Buteliuką išimkite, o jo vietoj prie plonojo vamzdelio pririškite oro balionėlio plėvelę. Stiklaini sandariai uždenkite dangteliu, o plonąjį vamzdelį tiek ištraukite, kad balionėlio plėvelė atsidurtų po pačiu dangteliu. Pradėkite vikriai dirbti siurbliu. Iš stiklainio šalinant orą, balionėlis pūsis ir labai greitai užims visą indo vidų.

Kaip matote, balionėlis pripūstas, nors jo net nepalietėte. Beje, stiklainio vidų užėmęs balionėlis jums akivaizdžiai rodo, kiek oro pašalinote iš stiklainio.

Šaltinis – https://lt.wikipedia.org/wiki/Erdv%C4%97

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.