Sau 3, 2023
120 Views

Aitvarą reikia leisti dviese, kai vėjas gana stiprus

Written by

Aitvarą reikia leisti dviese, kai vėjas gana stiprus. Vienas laiko aitvarą, antrasis laiko lejerio rite. Laikydami aitvarą virš galvos ir pabėgėję prieš vėją, pabandykite jį atleisti, bet jeigu jis nepakils, reikės suspėti jį sugauti, kad, atsitrenkęs į žemę, nesulūžtų. Jeigu vėjas gana stiprus ir pasigavo aitvarą, po truputį leiskite lejerį, ir aitvaras palengva kils į viršų.

Gretasienis aitvaras turi daugiau laikančiųjų plokštumų negu paprastasis, ji galima lyginti su biplanu, lėktuvu, turinčiu dvi poras sparnų. Kai išmoksite vertinti vėjo stiprumą ir įgysite aitvarų paleidimo įgūdžių, padarykite keletą įdomių bandymų, kuriems reikia didelio aukščio. Dideliame aukštyje aitvaras skrieja stabiliau, nes vėjas pučia ramiau. Prie žemės paviršiaus susidaro oro gūsiai, todėl, paleidžiant aitvarą, reikia greičiau ji kelti aukštyn.

Sumontuokite karkasą. Skėtiklius reikia pastatyti išilginių juostelių galuose ir ju susikirtimo vietas perrišti lininiais siūlais. Kad karkasas nesubyrėtų, per vidurį dviejose vietose jį apjuoskite špagatu.

Dabar pereikime prie laikančiųjų plokštumų gamybos.

Reikia išmatuoti karkaso rombo perimetrą ir iš kartūno pasigaminti dvi 25 centimetrų pločio juostas. Kraštai turi būti užlenkti ir atsiūti siuvamąja mašina. Vieną juostos galą keturiomis vinutėmis arba laikinai smeigtukais pritvirtinkite prie vieno lonžerono galo (geriau prie tos juostelės, kuri sudaro vieną smailų rombo kampą).

Klijais patepkite tas juostelės vietas, ant kurių guls medžiaga, ir ant jų užtempkite audinį. Apsukę rombą ir gerai įtempę audinį, klijais ir trimis ar keturiomis vinutėmis pritvirtinkite juostelės galą. Kad audinys gerai įsitemptų, jį reikia sudrėkinti ir tempti šlapią. Kai jis išdžius, gerai aptemps aitvaro karkasą. Tą patį padarykite ir su antra juostele. Jei prireiks, pataisykite strypus, suteikite aitvarui taisyklingą formą, kad jis nebūtų išsikraipęs.

Audinį galima pritvirtinti ir kitais būdais, pavyzdžiui, prie tų audinio juostos vietų, kur jis juosia lonžeronus, galima prisiūti specialias kišenes”, į kurias reikės įstatyti lonžeronus.

Nuo aitvaro gamybos kruopštumo priklausys ir jo skraidymo savybės.

,,Kamanas” iš plonos stiprios virvelės reikia pritvirtinti prie lonžerono rombo bukojo kampo. Vieną virvelės galą pririškite prie paties lonžerono galo. Antrąjį šios virvelės galą (vieno metro ilgio) pririškite prie tašelio toje vietoje, kur praeina galinio audinio juostos vidinis kraštas, tai yra 25 centimetrų nuo aitvaro galo atstumu.

Dar vieną virvelę pririškite prie audinio priekinės juostelės vidinio krašto, tai yra 25 centimetrų nuo aitvaro pradžios atstumu. Antrąjį antrosios virvelės galą pririškite prie pirmosios virvelės 25 centimetrų atstumu nuo jos priekinio galo.

Lejerį reikia rišti prie ,,kamanų”, atsižvelgiant į vėjo stiprumą. Juo stipresnis vėjas, juo arčiau dviejų virvelių susijungimo vietos jį reikia rišti. Tuo įsitikinsite praktikoje. Gretasienio aitvaro konstrukcijos detales rasite piešinyje.

Tai paprasčiausias bandymas su aitvaru. Jį galima daryti su bet kurios konstrukcijos aitvaru. Iš kieto popieriaus reikia išpjauti 20-30 centimetrų skersmens popierinį skritulį, jo centre pradurti skylutę ir perpjauti per skritulio spindulį. Paskui iš to paties kieto popieriaus reikia susukti 5-8 centimetrų ilgio cilindrą (jo skersmuo turi būti mažesnis kaip vienas centimetras).

Kai aitvaras bus paleistas, paprašykite draugą, kad palaikytų lejerį, o jūs, išvynioję cilindrą, galėsite užmauti jį ant lejerio ir vėl susukti į vamzdelį. Ant cilindro uždėkite popierinį skrituliuką, vieną išpjovos kraštą priglauskite prie kito ir juos susekite sąvaržėle. Gausite popierinį kūgi, prigludusį prie popierinio vamzdelio. Lejeriu jį pastūmėkite aukštyn. Jį pasigaus vėjas ir nuneš prie paties aitvaro. Tik atgal jis grįš, kai aitvaras nusileis.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.