Gru 23, 2022
120 Views

Per atstumą valdomo tobulesnio planetaeigio kūrimo idėja

Written by

Jeigu jus sužavės per atstumą valdomo tobulesnio planetaeigio kūrimo idėja, tai, norint ją įgyvendinti, reikia susipažinti su kai kuriais automatiniais mazgais, kurie pakeistų spyruokles-žiogelius. Sušiais mazgais geriausiai padirbėti mažame stende nedidelėje lygioje lentoje, ant kurios juos galima sumontuoti, sureguliuoti ir tik paskui įstatyti į planetaeigio modelį, kurį pasidarysite.

Pradėkite nuo variklio įjungimo ir išjungimo mazgo. Prie stendo pritvirtinkite nedidelį stovą, o prie jo iš medinio strypo padarytą mažą svertą. Svertas turi lengvai suktis apie horizontalią ašį. Sverto galuose turi būti dvi mentelės, o po viena iš jų varinis kontaktas, pritvirtintas statmenai į mentelę. Jeigu nuleisite šį sverto petį iki apačios, iki lentelės, ant kurios jis sumontuotas, jo kontaktas turi įeiti į antrojo kontakto išpjovą, padarytą iš siauros žalvarinės ar varinės M raidės formos juostelės.

Nejudantį kontaktą sujunkite su kišeninio žibintuvėlio elemento vienu poliumi, o antrąjį polių per mikrovariklį ar lemputę prijunkite prie sverto stovo. Nuo stovo per sverto petį nutieskite laidą prie kontakto, pritvirtinto po mentele. Virš mentelių, kai padėtis horizontali, vertikaliai pritvirtinkite du vamzdelius.

Vienas vamzdelis turi siekti mentelę su kontaktu, o antrojo galas turi būti tokiame aukštyje, kad į jį galėtų atsiremti sverto antrojo peties mentelė, kai svertas pasisukęs, o kito peties kontaktai sandarūs. Turbūt jau atspėjote, kaip dirbs mūsų įtaisas.

Mums reikės plieninio rutulinių guolių rutuliuko. Jo dydis nulems sverto dydį ir vamzdelių. I vamzdelius reikiamu momentu nuleidžiami rutuliukai – komandiniai impulsai. Kai viskas bus paruošta, laidai prijungti, galėsime pradėti bandyti mūsų įtaisą. Svertas turi būti horizontalioje išeities padėtyje. Į vamzdelį, kuris yra virš sverto kontaktinio galo, įmeskite rutuliuką.

Atsitrenkęs į mentelę, jis paspaus sverto galą žemyn, kontaktai susijungs ir išsilaikys dėl apatinio kontakto M formos spyruokliuojančiųjų išlinkimų. Mikrovariklis arba lemputė įsijungs. Dabar įmeskite rutuliuką į kitą vamzdelį. Kontaktai turi būti taip sureguliuoti, kad ir elektrinė grandinė būtų patikima, ir kontaktai lengvai atsijungtų, rutuliukui stuktelėjus į antrąją mentelę. Rutuliukas nukrito, svertas pasisuko, kontaktai atsijungė, variklis sustojo, o jeigu buvo įjungta lemputė, tai ji užgeso.

Radijo signalas, kuris per tam tikrą aparatūrą įjungia ir išjungia, mūsų bandyme pakeistas rutuliuku. Kad svertas suktųsi gana lengvai ir nesiūbuotų į šalis, ant ašies reikia užmauti veržles (galima plastmasines arba padarytas iš kanceliarinių smeigtukų, kurių smaigaliai nudildyti dilde ir apvalia adatine dilde pradurtos tam tikro dydžio angos).

Dabar pradėkime gaminti posūkio įtaisą. Ji taip pat reikia sumontuoti stende. Stendo lentą pastatykite ant dviejų kelių centimetrų aukščio atramų, lentoje išgręžkite skylę, į kurią turi būti įstatytas apvalus medinis 6-7 milimetrų skersmens pagaliukas.

Iš storos lentos išpjaukite 2-3 centimetrų storio gabaliuką. Prieš išpjaudami išgręžkite jame tokio paties skersmens skylę, kokią išgręžėte stendo lentoje. Priklijuokite prie stendo šį gabaliuką – skylutės turi sutapti. Tuo tikslu pasinaudokite apvaliu pagaliuku, įstatę jį į abi skylutes. Žinoma, reikia pasirūpinti, kad jis neprisiklijuotų ir neįstrigtų skylutėse, į kurias įstatytas.

Šis pagaliukas bus būsimojo planetaeigio vairo ašis. Kai klijai išdžius, į angą įstatykite vairo ašį ir prie jos pritvirtinkite plastmasinę mėgėjiškos kino juostos ritę. Ašies galas turi būti šiek tiek išlindęs virš ritės. Prie jo reikia pritvirtinti maždaug 10 centimetrų ilgio lotelę. Prie lotelės (vairalazdės) galų pritvirtinkite dvi nelabai stiprias gumytes. Kitus gumyčių galus pritvirtinkite tam tikru atstumu nuo vairalazdės, pririšę juos prie stendo lentos priklijuotų stovų.

Remtasi – https://lt.wikipedia.org/wiki/Marsaeigis

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.