Sau 15, 2023
64 Views
Komentavimas išjungtas įraše Fuksija (Fuchsia) – gražus, sumedėjęs augalas

Fuksija (Fuchsia) – gražus, sumedėjęs augalas

Written by

Nakvišinių (Oenotheraceae) šeimos. Fuksija mūsų liaudies ypač mylimas, iš seno kambariuose auginamas, gražus, sumedėjęs augalas. Į Europą ji buvo atgabenta iš Amerikos 17 šimtmetyje. Žydi nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Gracingi, žemyn svyrantieji fuksijos žiedai sudaro šokančios balerinos įspūdį, todėl kai kurios hibridinės rūšys ir vadinamos «balerina». Fuksijomis galima puošti ne tik kambarius jas galima auginti balkonuose, verandose ir darželiuose.

Fuksija veisiama ūgliais vasario-balandžio mėnesiais kambariniame inspektėlyje 18 laipsnių temperatūroje. Įsišaknija per 10-15 dienų. Įsišakniję ūgiai persodinami 7-9 centimetrų skersmens vazonėliuose į smėlingą lapinę žemę. Vasarą fuksija dar kartą persodinama į žemių mišinį iš 2 dalių velėninės, 1 dalies durpinės, 1 dalies kompostinės žemės ir 0,5 dalies smėlio 12 centimetrų skersmens vazonuose.

Begonija (Begonia) – puošnus augalas tiek žiedais, tiek lapais

Augimo metu fuksija tręšiama mineralinėmis trąšomis. Žiemą fuksija laistoma saikingiau. Pavasarį trumpai apkarpoma. Gražiausios kambariuose auginamos rūšys: F. arborescens v. syringaeflora- purpuriniais, rožiniais žiedais, F. coccinea Curtis raudonais, violetiniais žiedais, F. gracilis Ldl.- puošniais ūgiais ir žiedais, F. Hybrida

10 populiariausių balkoninių gėlių

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.