Sau 13, 2023
80 Views
Komentavimas išjungtas įraše Begonija (Begonia) – puošnus augalas tiek žiedais, tiek lapais

Begonija (Begonia) – puošnus augalas tiek žiedais, tiek lapais

Written by

Begoninių (Begoniaceae) šeimos. Iš gražiai žydinčių begonijų kambariuose dažniausiai sutinkama metališkoji begonija B. metallica G. Sm. Tai puošnus augalas tiek savo žiedais, tiek lapais (žiedai rausvi, lapai žali su metaliniu atspalviu). Mėgsta šilumą, šviesą ir trąšių žemių mišinį iš 1 dalies mėšlinės, 1 dalies lapinės žemės ir atitinkamo kiekio smėlio. Nemėgsta didelių vazonų.

Metališkoji begonija veisiama ūgiais, kurie pjaunami vasarą ir sodinami į smėlį kambariniame inspektėlyje. Neturint kambarinio inspektėlio, sodinti galima į dėžutę arba vazoną po stiklu. Gerai įsišaknija per 15-18 dienų 18-20 laipsnių temperatūroje. Įsišakniję ūgiai persodinami į mažus vazonėlius. Vasarą laistomi gausiai, žiemą – saikingiau. Vasarą šia begonija galima puošti ne tik kambarius, bet ir balkonus.

Visad žydinti begonija- B. semperflorens Link. daugiausia auginama gėlynams papuošti, tačiau ne mažiau tinka ir kambariams. Žydi ištisus metus baltais, rožiniais ir raudonais žiedais. Lapai blizga, stiebai stori, sultingi. Veisiama sėklomis ir ūgiais. Sėklos sėjamos sausio-vasario mėnesiais į vazonėlius, į lapinę žemę. Begonijų sėklos yra labai smulkios, todėl pasėjus nereikia jų užbarstyti žeme. Paaugę daigai pikuojami į dėžutes.

Kambario sąlygose visad žydinčią begoniją patogu veisti ir ūgiais, kurie pjaunami balandžio mėnesio pradžioje ir sodinami į mažus (7 centimetrų skersmens) vazonėlius. Visad žydinti begonija mėgsta žemių mišinį iš 1 dalies mėšlinės, 1 dalies durpinės žemės ir 0,5 dalies smėlio.

Gloksinija (Gloxinia) – Brazilijos miškų gumbinis augalas

Norint, kad žiemą visad žydinti begonija gausiai žydėtų, rugsėjo mėnesį reikia ją trumpai apkarpyti. Iš žydinčių begonijų kambariuose dar tinka auginti hibridinė begonija – B. hybrida Hort. «Gloire de Lorraine»>, išvesta prancūzų sodininkų kryžminant tropinių kraštų begonijas. Tai ypač graži krūminė begonija, kambariuose žydinti žiemą ir vasarą.

Gumbinė begonija – B. tuberhybrida Voss. Žydi vasarą. Žiemą numeta lapus. Jų yra pilnaviduriais ir dideliais tuščiaviduriais žiedais. Veisiama sėklomis, ūgiais ir dalijant senus gumbus. Numetusi lapus, gumbinė begonija paliekama tuose pačiuose vazonėliuose, retkarčiais palaistoma ir laikoma sausoje, vėsioje (5-8 laipsnių temperatūros) patalpoje. Begoniją, pradėjusią leisti naujus ūgius, reikia persodinti.

Šaltinis: kambarinės gėlės

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.