Žiemė yra gražus, atogrąžų augalas, kurį lengva prižiūrėti ir auginti. Buvo sukurtos naujos veislės, kurios yra dar gražesnės ir lengviau auginamos, todėl šis augalas yra puikus pasirinkimas visiems, ieškantiems mažai priežiūros reikalaujančio varianto.
Žiemė lapai gražiai tamsiai žali, odinės tekstūros. Žiedai yra nuo rožinės iki alyvinės spalvos, auga greitai – iki 15–45 cm aukščio. Deja, Žiemė yra nuodinga šunims, katėms ir žmonėms, todėl būkite atsargūs, jei turite kokių nors iš šių augintinių.
Žiemė geriausiai auga saulėje, bet gali toleruoti ir dalinį pavėsį. Tačiau jei pavėsis per didelis, augalams gali būti ankšta.
Norint užtikrinti optimalų augimą, Žiemė reikia sodinti į gerai nusausintą dirvą. Jei dirvožemis yra per sunkus, galite pagerinti drenažą, įpildami komposto ar smėlio. Žiemė taip pat gali būti auginamas pakeltose lysvėse ar konteineriuose, naudojant gerai nusausinantį vazonų mišinį.
Svarbu Žiemė neperlaistyti, nes jos geriausiai dera sausoje dirvoje. Jei jūsų sode nuolat lyja, žiemą laistyti visai nereikia.
Šis augalas klesti karštomis ir drėgnomis sąlygomis, tačiau neišgyvens, jei pasodintas vėsų pavasarį. Rudenį orams atvėsus, jis pradės nykti.
Kai reikia padėti augalams augti, svarbu naudoti trąšas. Tai gali būti kompostas, dedamas į lysvę, arba lėtai veikiančios trąšos, naudojamos sodinant. Tačiau jei jūsų augalai auginami vazonuose, juos reikės šerti dažniau, nes nutekėjus vandeniui prarandamos maistinės medžiagos.
Šį augalą galima dauginti ankstyvą rudenį nuėmus auginius, o žiemą įšaknijus juos vandenyje. Įsišaknijusius auginius galima sodinti į žemę žiemos pabaigoje, todėl kitą pavasarį bus galima pasodinti darželio augalus.
Norėdami užsiauginti Žiemė iš sėklų, pradėkite jas lauke likus 12–16 savaičių iki vidutinių paskutinių šalnų. Sėklas uždenkite šviesai atsparia medžiaga ir, jei reikia, naudokite papildomą šilumą, kad palaikytumėte 20 laipsnių Celsijaus temperatūrą. Kai daigai išdygs, prieš sodindami į sodą, savaitę ar 10 dienų juos grūdinkite.
Jei norite, kad jūsų Žiemė žydėtų, įsitikinkite, kad jis gauna pakankamai saulės šviesos ir vandens. Jei reikia, praskieskite, kad saulės šviesa pasiektų apatinį sluoksnį, ir laistykite tik tada, kai dirva išdžiūvo. Tinkamai prižiūrint, jūsų Žiemė turėtų žydėti visą sezoną.
Ligos ir kenkėjai gali būti problema Žiemė , tačiau yra būdų, kaip užkirsti kelią šioms problemoms ir jas išspręsti. Retinant augalus ir pašalinant pažeistus lapus, galite padėti sumažinti ligų plitimą. Fungicido naudojimas taip pat gali būti naudingas ligų prevencijai ir gydymui.
Jei jūsų Žiemė lapai yra geltoni ir sausi, tikėtina, kad augalas gauna per daug vandens. Norėdami patikrinti, įkiškite pirštą į dirvą. Jei dirva permirkusi, pageltę ir vytantys lapai yra per daug drėgmės požymis, todėl juos galima lengvai pašalinti.