Sau 1, 2023
82 Views

Sudėtingesnio planetaeigio modelis

Written by

Sudėtingesnio planetaeigio modelis. Padarykite šešių ratų planetaeigį. Kaip ratus panaudokite tuščias plastmasines mėgėjų kino juostos rites. Du ant vienos ašies kartu užmauti ratai bus pagrindiniai, du vairaračiai, o du tarpiniai laisvi. Jeigu paaiškės, kad mūsų elektrinis mikrovariklis yra per silpnas, prie šių tarpinių ratų galėsime prijungti dar vieną variklį.

Pagrindinė ašis su ratais sliekine pavara jungiama su varikliu, kaip ir ankstesniame modelyje. Jei nerasite sliekinio sraigto, tai panaudokite vieną mažą seno nereikalingo žadintuvo krumpliaratį. Elektrinis mikrovariklis turi būti su jame įmontuotu reduktoriumi. Variklį reikia montuoti ant kronšteino, kuris gali pasisukti ir įsitvirtinti. Todėl lengviau reguliuojamas variklio ašies slieko susikabinimas su varančiųjų ratų krumpliaračiu.

Vairaračiams reikia padaryti pasisukantį velenėlį iš juostelės ir faneros gabaliukų, jame įstatyti ašį su ratais. Prie velenėlio juostelės vidurio pritvirtinkite vairo ašį. Ji statoma į platformos skylutę. Platformos viršuje turi būti prie jos priklijuota medinė įvorė, o virš įvorės pritvirtinkite pasisukantį ratą ir vairalazdę, kuriuos jau padarėte ir sureguliavote stende.

Platformos viršuje išdėstykite ir pritvirtinkite elementus ir vamzdelius su kontaktais.

Elementus per kontaktus laidais sujunkite su elektriniais mikrovarikliais. Kai viskas bus gatava, išbandykite planetaeigio darbą. Pastatykite jį ant grindų ir, paėmę į ranką plieninį rutuliuką, įmeskite jį į vamzdelį marš”. Kontaktai susijungs, ir planetaeigis pradės savo kelionę grindimis. Iš karto patikrinkite, kaip jis reaguoja į komandą ,,stop”.

Ar užtenka ant sverto krintančio rutuliuko pastangų kontaktus išjungti ir variklį sustabdyti. Jeigu viskas gerai, variklį paleiskite antrąkart ir, veikdami vairu, siųsdami į vairo kontaktus rutuliukus-impulsus, vedžiokite planetaeigi po kambarį, neliesdami jo rankomis. Jeigu jūsų modelis nėra labai sunkus ir variklis arba du varikliai gerai ,,tempia”, bandymus galima perkelti ir į lauką.

Korpusą galite padaryti iš kartono, viršuje prapjauti impulsų padavimo angas ir užrašyti, kokia komanda pro tą angą turi būti duodama. Planetaeigio priekyje galima pritvirtinti strypą, kuris sustabdys variklį, jeigu planetaeigis atsirems į neįveikiamą kliūtį. Galima padaryti ir taip, kad, kliudęs kliūtį, planetaeigis judėtų atgal. Pagalvokite, ką reikėtų padaryti. Šio uždavinio sprendimo raktas yra posūkių valdymo mechanizme.

Remtasi – https://lt.wikipedia.org/wiki/Planetos_mil%C5%BEin%C4%97s

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.