Lap 21, 2022
85 Views

Mes gyvename kosminės erdvės užkariavimo epochoje

Written by

Mes gyvename kosminės erdvės užkariavimo epochoje. Pirmasis žmogus pasaulyje, kuris nutiesė kelią į kosmosą, buvo Jurijus Gagarinas. Jo skrydis 1961 metų balandžio 12 dieną erdvėlaiviu ,,Vostokas” buvo svarbus žmonijos istorijos įvykis.

Dar iki Gagarino skrydžio visas pasaulis žavėjosi Tarybų Sąjungoje paleistu pirmuoju dirbtiniu Žemės palydovu. O dabar daug palydovų skraido aplink Žemę, tarpplanetinės automatinės stotys lankosi ne tik Mėnulyje, bet ir Marse bei Veneroje.

Argi nenuostabūs laimėjimai mūsų tarpplanetinių automatinių stočių ,,Venera 9″ ir ,,Venera 10″, kurios padėjo sužinoti daug nauja apie paslaptingos planetos paviršių ir perdavė į Žemę jos panoramines fotografijas! O kokį milžinišką mokslinį darbą atlieka mūsų kosmonautai, skraidydami erdvėlaiviais ir ilgalaikėmis orbitinėmis stotimis!

Kosminės erdvės užkariavimas tik prasidėjo. Prieš akis dar labai daug darbų. Kas svajoja pasišvęsti kosmosui, turi iš anksto tam darbui ruoštis. Mūsų kosmonautai, raketų konstruktoriai, mokslininkai, kurie dabar tiria kosminę erdvę, yra išsilavinę ir labai kultūringi žmonės. Norint tapti tokiais, kaip jie, reikia daug mokytis, sugebėti tirti ir eksperimentuoti.

,,Kosmosas tavo namuose” padės jums savarankiškai daryti bandymus. Žinoma, šioje knygoje (ją parašyti autoriui davė mintį rašytojas V. Pekelis) susidursite ne su tikru kosmosu. Joje aprašyti bandymai, susiję su reiškiniais, turinčiais ryšių su kosmosu. Jūs galėsite atlikti juos ir namuose, ir mokyklos technikos būrelyje.

Visi bandymai grindžiami fizikos dėsniais, kuriuos mokotės mokykloje. Jūs rasite atmosferos slėgio ir vakuumo, inercijos ir nesvarumo, šiluminių reiškinių ir spektrinės analizės bandymų; susipažinsite su planetaeigių modelių valdymo per atstumą principais, jų grįžimu į Žemę ,,nuleidžiamojo aparato” parašiutu ar nusileidimu be parašiuto, galėsite atlikti ,,kosminį manevra” – dviejų gretasienių aitvarų susijungimą ore.

Ši knyga padės jums patikrinti savo žinias praktikoje ir padaryti pirmuosius žingsnius išradyboje. Siūlomiems pasigaminti nesudėtingiems modeliams brėžiniai nepateikiami. Autorius norėjo, kad jūs patys būtumėte išradingi ir pasinaudotumėte turimomis medžiagomis.

Bandymams ir būsimiesiems savo darbo gaminiams reikalingoms medžiagoms rinkti įsigykite dėžę su skyreliais ar pertvaromis. Joje laikykite tinkamas detales ir ruošinius: varžtus, sraigtus, veržles, poveržles, įvairių dydžių vamzdelius, vielą, siūlų ir kino juostos rites…

Susitarkime ir dėl darbo kultūros. Būkite tvarkingi: neišmėtykite įrankių, po darbo sušluokite šiukšles. Niekada nesinaudokite namų apyvokos reikmenimis, jeigu juos galite sugadinti. Kai jums ko nors prireiks eiliniam bandymui, paprašykite daikto šeimininko, kad leistų juo pasinaudoti.

Kiekvieną šioje knygoje pateikiamą bandymą autorius patikrino praktikoje. Kad sugebėtumėte atlikti bet kurį čia aprašytą eksperimentą, darbe turite būti tvarkingi ir atkaklūs.

Galbūt dirbant jums iškils sunkumų – nesivaržykite kreiptis pagalbos ir patarimų į mokytojus, tėvus, pažįstamus. Linkiu jums sėkmės, bičiuliai!

Šaltinis – https://lt.wikipedia.org/wiki/Kosmoso_tyrin%C4%97jimai

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.