Sau 10, 2023
89 Views
Komentavimas išjungtas įraše Ką?! Kavoje be kofeino vis dar yra kofeino?!

Ką?! Kavoje be kofeino vis dar yra kofeino?!

Written by

Ką?! Kavoje be kofeino vis dar yra kofeino?! Jei tai jus nustebino, skaitykite toliau ir sužinokite, kokie yra kavos be kofeino privalumai ir trūkumai.

Kava be kofeino – tai įprasta kava, iš kurios pašalintas beveik visas kofeinas. Kaip minėta, kavoje be kofeino vis dar yra labai nedidelis kofeino kiekis (apie 3 proc., palyginti su įprasta kava), nes neįmanoma pašalinti 100 proc. kofeino.

Įprastos kavos puodelyje yra beveik 100 kartų daugiau kofeino nei kavos be kofeino puodelyje.

Kokiais trimis būdais galima pagaminti kavą be kofeino? Šveicariškas vandens metodas, anglies dioksidas ir metilo chloridas. Giliau apie kavos be kofeino apdorojimo būdus galite pasidomėti čia.

Šveicariško vandens metodas yra visiškai natūralus kavos pupelių be kofeino apdorojimo būdas, kurio metu gaunama kava be cheminių medžiagų likučių. Taikant šveicarišką vandens metodą kavos pupelės be kofeino apdorojamos naudojant tik vandenį, o gauta kava neturi jokių cheminių medžiagų likučių.

Žalios kavos pupelės mirkomos vandenyje tol, kol vanduo prisipildo tirpių kavos komponentų. Kofeinas iš vandens išfiltruojamas ir gaunamas žaliosios kavos ekstraktas. Tuomet ekstraktas dedamas į žalios kavos pupeles, kuriose yra kofeino, o „kofeinas iš pupelių migruoja į žalios kavos ekstraktą, nes pupelės ir skystis yra linkę susilyginti, kol pupelės beveik neturi kofeino”.

Kas yra anglies dioksidas? Tai dujos, kurios susidaro mums kvėpuojant ir kurias augalai naudoja fotosintezei.

Anglies dioksidas atskiria įvairias chemines medžiagas, pavyzdžiui, kofeiną iš kavos, tiesiog pumpuodamas per kavos pupeles.

Kas yra metilo chloridas? Tai dujos, kurios naudojamos kaip šaldymo priemonė ir tirpiklis.

Įmonės kofeinui iš kavos pupelių pašalinti naudoja cheminį tirpiklį, vadinamą metileno chloridu. Anksčiau buvo naudojamas benzenas, kol buvo įrodyta, kad jis yra kancerogenas. Dabar įmonės perėjo prie kitų cheminių medžiagų, dažniausiai etilacetato ir metileno chlorido.

Tačiau metilchloridas prieštaringai vertinamas dėl to, kad didelis jo kiekis gali sukelti centrinės nervų sistemos pažeidimus, kurie gali būti toksiški.

Sprendimas reiškia, kad nedideli metileno chlorido kiekiai kavoje be kofeino nekelia susirūpinimo, nes daugiau nei 0,001 proc. metileno chlorido likučių yra draudžiama.

Svarbiausia, ar kava be kofeino jums sveika, yra jūsų sveikata ir ligos istorija. Kavoje be kofeino vis dar yra daug tų pačių antioksidantų kaip ir įprastoje kavoje, todėl jei stengiatės išvengti kofeino, bet vis tiek norite kavos naudos, kava be kofeino yra geras pasirinkimas. Kava be kofeino taip pat gali būti naudinga žmonėms, kurie yra jautrūs kofeinui, bet mėgsta kavos skonį. Kitas variantas, jei norite šiek tiek kofeino, bet ne tiek daug, yra pusiau kavos kava.

Ar gera idėja gerti kavą be kofeino?

Svarbiausia yra tai, ar kavos be kofeino gėrimas yra naudingas jums ir jūsų sveikatai. Čia pateikiami kavos be kofeino gėrimo privalumai ir trūkumai.

Yra keletas kavos be kofeino gėrimo privalumų. Yra keletas kavos be kofeino gėrimo privalumų. Pavyzdžiui, ji gali padėti jums geriau miegoti naktį. Kokie yra kavos be kofeino gėrimo privalumai?

Kavos be kofeino gėrimas gali padėti jums padidinti produktyvumą.

Daugelis žmonių nesuvokia, kad kavoje be kofeino vis dar yra kofeino. Jautrumas kofeinui yra tikras dalykas, ir jis gali sukelti gana neigiamą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, nemigą, nerimą, širdies plakimą, aukštą kraujospūdį ir nerimą.

Kofeinas gali sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, nemigą, širdies plakimą ir kt. Kofeinas yra stimuliatorius, diuretikas ir rūgštingumą didinanti medžiaga, todėl jei turite kokių nors problemų, pavyzdžiui, rėmenį, žarnyno sutrikimų ar sunkumų miegoti, kava be kofeino jums gali būti geresnis pasirinkimas.

Kofeinas gali sukelti nerimą, kuris yra dažnas šalutinis poveikis. Dėl kofeino galite būti neramūs ir nervingi, o žmonėms, kurie ir taip yra linkę į nerimą, gali sustiprėti simptomai.

Jei pastebėjote, kad geriant įprastą kavą jūsų nerimas sustiprėja, galite pereiti prie kavos be kofeino.

Žinome, kad kai kuriems žmonėms kava turi vidurius laisvinantį poveikį. Tačiau kadangi kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas, jūs geriausiai pažįstate save.

Yra keletas kavos be kofeino gėrimo trūkumų.

Kavoje be kofeino taip pat gali būti kofeino. Koks netikėtumas!

Kai kurios kavos be kofeino sudėtyje yra metilo chlorido, kuris yra cheminė medžiaga, randama dažų nuėmikliuose. Maža to, didelės šios cheminės medžiagos koncentracijos poveikis žmonėms gali turėti sunkų neurologinį poveikį, o ilgalaikis jos poveikis gyvūnams gali sukelti centrinės nervų sistemos sutrikimus.

Jei norite visiškai išvengti šios cheminės medžiagos, būtinai patikrinkite perkamos kavos be kofeino etiketes. Dažniausiai kava be kofeino, ant kurios nenurodoma, kaip ji buvo be kofeino, buvo pagaminta naudojant metilo chloridą.

Atminkite, kad nesame licencijuoti sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai, todėl rekomenduojame pasitarti su licencijuotu specialistu, kad gautumėte geriausią patarimą. Ką daryti su cholesteroliu? Atlikta daug tyrimų, kuriuose buvo tiriamas kava be kofeino poveikis cholesterolio kiekiui žmonėse. Vieni teigia, kad ji didina cholesterolio kiekį, tačiau kiti teigia, kad jokio poveikio nėra. kol kas tyrimų rezultatai nėra įtikinami, tačiau jei turite problemų su cholesterolio kiekiu, galite pasikalbėti su gydytoju, jei jums tai kelia nerimą.

Article Categories:
Kava

Comments are closed.