Sau 9, 2023
117 Views
Komentavimas išjungtas įraše Benjamino fikusas (Ficus Benjamina)

Benjamino fikusas (Ficus Benjamina)

Written by

Benjamino fikusas yra populiarus augalas, nes jis gali augti įvairiomis sąlygomis ir yra tolerantiškas prastoms augimo sąlygoms. Tačiau augalas nemėgsta staigių šviesos pokyčių. Jei staiga pasikeičia apšvietimo sąlygos, augalo lapai gali pradėti kristi labiau nei įprastai. Tačiau laikui bėgant, kai augalas pripras prie naujų apšvietimo sąlygų, jis nusistos.

Benjamino fikuso medžio šakos grakščiai nusvyra, o lapai yra blizgūs ir ovalo formos su smailiu galu. Jauni lapai yra šviesiai žali ir šiek tiek banguoti, o vyresni lapai yra lygūs ir žali. Medžio žievė šviesiai pilka ir lygi, bet jaunų šakų žievė ruda.

Fikuso augalas gali užaugti tikrai aukštas, gamtoje iki septynių ar devynių metrų aukščio. Tačiau tie, kuriuos žmonės laiko savo namuose, užauga tik apie 1,5–2 metrų aukščio. Fikuso augalai kilę iš Azijos ir Australijos. Natūralioje buveinėje jie užaugina mažus vaisius, kuriuos mėgsta valgyti kai kurie paukščiai.

Kiekvieną dieną savo fikusui turite duoti 4–6 valandas saulės šviesos, kad jis augtų sveikas ir stiprus. Turėtumėte jį pasukti kas 1-2 savaites, kad jis gautų vienodą saulės šviesos kiekį.

Benjamino fikuso augalui naudojamo dirvožemio tipas nėra svarbus, jei jis gerai nusausina. Jei persodinate augalą, naudokite dirvą, kurioje yra perlito, smėlio ir vermikulito, kad pagerintumėte drenažą. Taip pat svarbu patikrinti, ar dirvožemio pH yra 6-7. Tai leis augalui pasisavinti visas jam reikalingas maistines medžiagas.

Laistyti augalus svarbu, nes jei jiems neužteks vandens, nukris jų lapai, pradės pūti šaknys. Laukinėje gamtoje augalai dažniausiai numeta lapus sauso sezono pradžioje, todėl yra ypač jautrūs drėgmės pokyčiams. Kad taip neatsitiktų, svarbu laikytis reguliaraus laistymo grafiko.

Ideali temperatūra fikuso augalams yra 18 laipsnių naktį ir 22 laipsnių dieną. Vasarą geriau nenaudoti oro kondicionierių, kurie gali sumažinti temperatūrą viduje iki žemiau 17 laipsnių, o tai gali pakenkti medžiui.

Mažalapis fikusas yra atogrąžų augalas, kuriam reikia daug drėgmės, kad jis išliktų sveikas. Jei oras per sausas, lapai pradės nuvyti ir žūs. Norėdami to išvengti, galite naudoti drėkintuvą arba palaikyti drėgną dirvą aplink medžio pagrindą.

Tręšimas svarbus augalams, kuriems reikia daug maisto. Trąšos padeda jiems greitai augti.

Genėjimas yra tada, kai nuo augalo nupjaunate nudžiūvusius ar mirštančius lapus ar šakas. Svarbu tai padaryti, kad augalas būtų sveikas ir išvengtų ligų plitimo. Genėti augalą galite bet kuriuo metų laiku, tačiau geriausia tai daryti, kai augalas aktyviai neauga.

Ficus Benjamin galite padauginti paimdami iš jo auginius. Jums nereikia naudoti jokio įsišaknijimo hormono. Geriausias laikas auginiams imti yra pavasarį, kai lengviau įsitikinti, kad temperatūra ir drėgmė yra tinkama. Fikusai retai auginami iš sėklų, o dauguma kambarinių augalų niekada neduos vaisių ar sėklų.

Fikuso augalo persodinimas reiškia jo perkėlimą į naują vazoną. Paprastai tai daroma ankstyvą pavasarį, todėl svarbu tai daryti atsargiai, kad augalas nebūtų pažeistas.

Ligos ir kenkėjai gali pakenkti fikusui. Norėdami apsaugoti medį, kiekvienam kenkėjui naudokite insekticidinį muilą ar kitas natūralias priemones.

Fikusai linkę vystytis šaknų puvimui, kuris augalui gali būti mirtinas. Kita problema, su kuria susiduria fikusai, yra užkrėtimas skydinėmis kirmėlėmis, dėl kurių lapai pagelsta ir nukrenta.

Viena iš labiausiai paplitusių fikusų problemų yra ta, kad jie gali prarasti lapus. Taip gali nutikti, kai augalas perkeliamas į naują vazoną arba vietą, dažniausiai dėl azoto trūkumo dirvožemyje arba per daug ar per mažai laistymo. Tai taip pat gali sukelti silpnas apšvietimas arba per dažnas judėjimas.

Jei per ilgai laikysite augalą drėgnoje ar užmirkusioje dirvoje, šaknys gali pradėti pūti. Tai yra problema, nes šaknys yra atsakingos už vandens ir maistinių medžiagų paėmimą iš dirvožemio. Jei jie pūva, augalas negali gauti augimui reikalingų dalykų. Šaknų puvinio simptomai yra pageltę lapai, sulėtėjęs augimas ir rudas, purus pagrindas. Norėdami patikrinti, ar nėra puvinio, galite išimti augalą iš vazono ir pažvelgti į šaknis žemiau dirvožemio linijos. Jei jie geltoni, augalas sveikas. Bet jei jie rudi ir purūs, augalas turi šaknų puvinį, todėl reikia nedelsiant imtis veiksmų.

Jei jūsų augalo apatiniai lapai pagelsta, tai yra ženklas, kad jį laistote per daug. Paprastai tai atsiranda dėl nepakankamo apšvietimo. Nors fikusai gali augti pavėsyje, laistymą reikėtų sumažinti, kad šaknys nesupūtų. Daugelis žmonių nesuvokia, kad augalų šaknyse reikia deguonies, o laistant dirvą, jis nuplaunamas. Šis deguonies trūkumas galiausiai nužudys šaknis. Tačiau kartais apatinius pageltusius lapus gali sukelti augalas negaunantis pakankamai vandens, dažniausiai dėl to, kad per karšta arba per daug saulės spindulių.

Rūpintis fikuso augalu nėra sunku. Jam reikia tik pakankamai šviesos ir vandens. Mažalapį fikusą ypač lengva prižiūrėti, nes jam nereikia daug šviesos, todėl jis puikiai tinka auginti patalpose.

Ficus Benjamina yra greitai augantis augalas, kuris kasmet gali pasiekti 30-50 centimetrų aukštį. Todėl svarbu stebėti, ar jį reikia persodinti, ar genėti.

Mažalapius fikusus rekomenduojama laistyti, kai viršutinis žemės centimetras išdžiūvo. Vandens turi būti tiek, kad perteklius nutekėtų pro angas puodo apačioje.

Benjamino fikusui reikia ryškios, netiesioginės saulės šviesos, kad jis geriausiai augtų, tačiau jis taip pat gali toleruoti silpnesnę šviesą. Tačiau jei augalas gauna per daug tiesioginių saulės spindulių, lapai gali būti pažeisti.

Gera idėja nupjauti fikuso šakas, kad jos atrodytų geriausiai. Turėtumėte nupjauti visas negyvas ar ligotas šakas, taip pat patrumpinti visas ilgas šakas, kurios auga netinkamai.

Fikusas gali susirgti įvairiomis ligomis, tokiomis kaip šaknų puvinys, lapų dėmėtumas ir miltligė. Taigi svarbu stebėti požymius, kad augalas serga, ir nedelsdami jį gydyti.

Ideali Ficus Benjamina temperatūra yra nuo 18 iki 24 laipsnių Celsijaus. Nors fikusai gali atlaikyti žemesnę temperatūrą, jie neturėtų būti laikomi žemesnėje nei 10 laipsnių temperatūroje, kad būtų išvengta galimos žalos.

Taip, fikusą galima dauginti imant auginius iš augalo. Geriausias laikas auginiams skinti yra pavasarį arba vasarą, kai augalas aktyviai auga. Kad auginys įsišaknytų, jis turi būti įdėtas į dirvą ir gausiai apšviestas bei laistomas. Ar fikusą galima dauginti imant auginius iš augalo?

Fikuso medžio lapai gali nukristi dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, pasikeitus apšvietimui ar laistymo sąlygoms. Pavyzdžiui, jei dirva per daug užmirkusi, lapai gali nukristi. Kita galima priežastis – nepakankamas apšvietimas; jei medis negauna pakankamai šviesos, lapai gali nukristi.

Fikuso augalui bręstant apatiniai lapai gali nukristi. Norėdami paskatinti naują augimą, vegetacijos pradžioje galite nupjauti stiebą iki norimo aukščio. Tai padarys augalą vešlesnį ir po pjūviu atsiras naujų augalų.

Fikuso augalo lapai gali pageltonuoti aplink kraštus, kai augalas negauna pakankamai maistinių medžiagų. Tai galima ištaisyti kartą per mėnesį augalui duodant subalansuotas trąšas auginimo sezono metu, bet ne šaltuoju laikotarpiu.

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.