Kai balionėlis gerai išsipūs, nuleiskite išorinį plonojo vamzdelio galą į šalia pastatytą stiklainį su vandeniu ir nustokite siurbę orą. Pirštais užspauskite storąjį guminį vamzdelį ir, atjungę siurblį, į stiklaini po truputį leiskite orą. Burbuliuodamas oras iš balionėlio eis išorėn. Kai jis beveik visas išeis, prie storojo vamzdelio prijunkite siurblį ir iš stiklainio vėl pradėkite traukti orą.
Dabar į balionėlio guminę plėvelę pradės tekėti vanduo. Atmosferos slėgis varo į jį vandenį, oro balionėlį paversdamas vandens balionėliu. Pasistenkite, kad į balionėlį pritekėtų kuo daugiau vandens.
Jeigu jo plėvelė išlaikys, pribėgusio vandens tūris bus lygus pašalinto oro tūriui. Jeigu dar nepasidarėte oro siurblio (jo reikės daugeliui fizikos bandymų), bet turite dviračio siurblį, tai ką tik aprašytiems bandymams galima naudoti ir jį, tik reikia šiek tiek patobulinti.
Reikia išimti stūmoklį, atsukti jo koto gale esančią veržlę, nuimti stūmoklio gumą ir, uždėjus ją atvirkščią, priveržti veržlę. Dabar siurblys ne pūs, o trauks orą. Tik dirbti juo reikia labai energingai, kad oras pro stūmoklio nesandarumus nespėtų patekti į išretintą erdvę.
Kad patikrintumėte, ar dviračio siurblys sugeba išretinti orą, pasinaudokite nedideliu įtaisu. Paimkite piltuvėlį (dabar jie paprastai gaminami iš plastmasės), siaurąjį jo galą prijunkite prie siurblio šlango, o viršų aptempkite oro balionėlio plėvele. Įtemptą plėvelę pririškite, kad nepraeitų oras.
Pradėkite dirbti siurbliu. Jei piltuvėlis įtrauks gumą ir ji liks tokioje padėtyje, kol jūs dirbsite siurbliu, vadinasi, viskas gerai. Jeigu jums stumdant stūmokli guminė plėvelė įsitempia ir vėl atsipalaiduoja, vadinasi, siurblys kažkur praleidžia orą. Oras gali praeiti pro stūmoklį arba šlango jungiamąsias vietas.
Bet jeigu jums dirbant siurbliu guma pučiasi į abi puses, tai jau visiškai blogai. Šiuo atveju siurblys ir pučia, ir traukia orą. Tada jį reikia išardyti, padidinti stūmoklio gumos arba odos skersmenį, atlenkiant jos kraštus išorėn, o stūmoklį patepti autolu, solidoliu arba vazelinu.
Remtasi – Atmosfera