Sau 17, 2023
66 Views
Komentavimas išjungtas įraše Palmės (Palmae) labiausiai visų mėgiamos ir vertinamos

Palmės (Palmae) labiausiai visų mėgiamos ir vertinamos

Written by

Palminių (Palmaceae) šeimos. Palmės kilusios iš atogrąžinių kraštų, kur užauga iki 40 metrų aukščio ir 6 metrų storio. Jų yra labai daug rūšių; kai kurios (kokosinė ir datulé) veda valgomuosius vaisius ir duoda naudingą pluoštą.

Iš kambarinių visad žaliuojančių augalų palmės yra labiausiai visų mėgiamos ir vertinamos. Palmės veisiamos sėklomis, kurios daiginamos medžių pjuvenose, samanose arba su smėliu sumaišytose durpėse 25-30 laipsnių temperatūroje. Sėklos sudygsta per kelias savaites, o kartais net per kelis mėnesius.

Prieš sėjant patariama sėklas 12-18 valandas palaikyti karštame (80 laipsnių temperatūros) vandenyje arba padildyti bei suraižyti kietą jų kevalą. Daigai, išaugę iki 10 centimetrų, sodinami 8 centimetrų skersmens vazonėliuose į žemių mišinį, sudarytą iš 2 dalių viržinės, lapinės arba durpinės, 1 dalies veleninės žemės ir atitinkamo kiekio smėlio.

Vasarą, ypač saulėtomis dienomis, palmes reikia gausiai laistyti ir purkšti lietaus vandeniu. Žiemą palmes užtenka laistyti kas antra diena 25-30 laipsnių temperatūros vandeniu. Feniksus ir chameropsus vasarą patariama laikyti balkone, sode arba gėlyne.

Fikusas (Ficus) – atogrąžinių Indijos miškų augalas

Palmės persodinamos gegužės mėnesį. Mažos palmės persodinamos kasmet, didelės kas 3-4 metai, o labai didelės dar rečiau. Tinkamiausi palmėms auginti vazonai yra aukšti ir siauri. Persodinant palmes, vazone reikia. padaryti gerą drenažą iš sudaužyto vazono šukių, susmulkintų plytgalių, stambaus smėlio ir medžio anglių.

Palmes puola tripsas, voratinklinė erkutė, skydamariai ir gauruotieji amarai, todėl jas reikia plauti 0,4 procento žaliojo muilo tirpalu ir purkšti 0,1-0,3 procento anabazino arba nikotino sulfatais.

Kambariuose daugiausia auginamos nelepios ir turinčios dekoratyvinę vertę palmės: chamedorėja Chamaedorea, hoveja Howea, livistona – Livistona, feniksas – Phoenix, chameropsas Chamaerops ir kokosinė palmė Cocos.

Šaltinis: gėlės

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.