Kov 31, 2024
6 Views
Komentavimas išjungtas įraše Alstromerijos yra žoliniai daugiamečiai augalai

Alstromerijos yra žoliniai daugiamečiai augalai

Written by

Alstromerija – žydinčių augalų gentis, priklausanti Alstroemeriaceae šeimai. Ji paprastai vadinama Peru lelija ir yra kilusi iš Pietų Amerikos, ypač Čilės ir Peru.

Alstromerijos yra žoliniai daugiamečiai augalai, augantys iš šakniastiebių.

Jų lapai yra lancetiški, o žiedai – piltuvėlio formos, įvairių spalvų, įskaitant rožinę, geltoną, oranžinę, raudoną, raudoną, violetinę ir baltą, kekės. Žiedai turi išraiškingų žymių, pavyzdžiui, dryžių ar dėmių, ir dažnai naudojami skintų gėlių kompozicijose.

Alstromerijos mėgsta gerai drenuojamą dirvožemį ir saulę arba dalinį pavėsį. Juos palyginti lengva auginti, galima dauginti sėklomis arba dalijant šakniastiebius. Alstromerijos taip pat garsėja ilgu žydėjimo laikotarpiu, kuris gali tęstis nuo vėlyvo pavasario iki ankstyvo rudens.

Kai kurios alstromerijų rūšys turi ne tik dekoratyvinę vertę, bet ir gydomųjų savybių, todėl tradicinėje medicinoje naudojamos įvairiems negalavimams gydyti. Pavyzdžiui, Peru Alstroemeria ligtu naudojama karščiavimui gydyti, o Alstroemeria aurea – skausmui ir uždegimui malšinti.

Apskritai alstromerijos yra gražus ir universalus augalas, mėgstamas sodininkų ir gėlininkų.

Yra daugybė skirtingų alstromerijų veislių, kurių kiekviena pasižymi unikaliomis savybėmis ir ypatybėmis.

Štai keletas populiarių alstromerijų veislių:

Alstroemeria ‘Princess Lilies’: Ši veislė pasižymi dideliais, ryškiai rožiniais žiedais su baltais viduriukais ir ilgai žydi.

Alstroemeria ‘Inca’: Šios veislės žiedai yra ryškiai oranžiškai raudoni su geltonomis ir baltomis žymėmis, ji vertinama dėl drąsios, akį traukiančios spalvos.

Alstroemeria ‘Peruvian Princess’: Šios veislės žiedai rožiniai su tamsiai raudonomis žymėmis, ji pasižymi kompaktišku augimu, todėl puikiai tinka auginti konteineriuose.

Alstroemeria ‘Indian Summer’: Šios veislės žiedai ryškiai aukso geltonumo spalvos, ji pasižymi ilgu žydėjimo laikotarpiu, kuris gali trukti iki šešių mėnesių.

Alstroemeria ‘Sweet Laura’: šios veislės žiedai yra kreminės baltos spalvos su rausvomis žymėmis ir vertinami dėl švelnios, romantiškos išvaizdos.

Alstroemeria ‘Friendship’: Šios veislės žiedai yra persikų spalvos su geltonais viduriukais, ji pasižymi stipriais ir tvirtais stiebais, todėl puikiai tinka skintų gėlių kompozicijoms.

Alstroemeria ‘Mystic’: Šios veislės žiedai tamsiai violetinės spalvos su baltais centrais, ji vertinama dėl sodrios, aksominės išvaizdos.

Tai tik keli pavyzdžiai iš daugybės galimų alstromerijų veislių. Renkantis alstromerijos augalą svarbu atsižvelgti į augalo augimo pobūdį, žiedų spalvą ir žydėjimo laikotarpį, taip pat į jo tinkamumą jūsų klimatui ir auginimo sąlygoms.

Article Categories:
Augalai

Comments are closed.