zinok.eu

Ligustras (Ligustrum) gana puošnus, sumedėjęs augalas

Alyvmedinių (Oleaceae) šeimos, iš Japonijos kilęs, gana puošnus, sumedėjęs augalas. Japonijoje iš vaško, surinkto nuo ligustro lapų, gaminamas baldams lakas. Šis lakas yra ne kas kita, kaip išskirta medžiaga tam tikros rūšies amarų, kurie kaip kenkėjai gyvena ant šių augalų. Kambariuose auginami daugiausia šie ligustrai: L. japonicum Tnbg. ir L. lucidum Ait., ovaliais, odiškais pilkšvos spalvos lapais ir smulkiais, baltais žiedeliais, sutelktais į kekės pavidalo žiedyną. Kambariuose žydi retai.

Ligustrai laikomi šviesioje vietoje arti lango. Gerai jie žiemoja 5-6 laipsnių temperatūroje saikiai (2-3 kartus per savaitę) laistant. Šiltame kambaryje ligustras meta lapus. Veisiamas nesumedėjusiais ūgiais ir sėklomis. Ugiai pjaunami pavasarį, sodinami į drėgną smėlį specialioje dėžutėje ir pridengiami stiklu.

Sėklas reikia stratifikuoti, kad greičiau sudygtų. Stratifikuojama sausio mėnesį arba tuojau sėklas gavus. Sėklos sumaišomos su drėgnu smėliu, supilamos į dėžutes arba vazonėlius ir laikomos rūsyje arba užkasamos lauke po sniegu. Pavasarį sėklos tinka sėti.

Kad ligustras išaugtų gražesnis, reikia apgenėti visus. jo ūgius taip, kad žemiau nupjovimo liktų 2-3 pumpurai. Nupjautus ūgius galima panaudoti veisimui. Ligustrai genimi pavasarį prieš pradedant jiems augti.

Ligustrai persodinami kovo-balandžio mėnesiais į žemių mišinį iš 4 dalių velėninės, 2 dalių lapinės žemės. ir 1 dalies smėlio. Skiepijant alyvas, ligustrus galima panaudoti kaip poskiepius.

Plačiau:

Epifiliumas (Epiphyllum) kilęs iš drėgnų Brazilijos atogrąžinių miškų

Juka (Yucca) – visad žaliuojantis augalas

Vijokliniai dekoratyviniai augalai, sukulentai, kaktusai

Exit mobile version