zinok.eu

Kambaryje arba šiltnamyje sudaiginamos gėlės

Šios gėlės turi ilgą vystymosi periodą, kai kurių ilgai dygsta sėklos arba augalai jautrūs šalnoms. Norėdami, kad anksčiau pražystų arba kad išvis suspėtų pražysti mūsų sąlygomis, reikia iš anksto užauginti daigus ir juos pasodinti gegužės mėnesio pabaigoje ar birželio pradžioje, kai nebėra šalnų. Daigai auginami inspektuose, dėžutėse kambaryje arba lysvėse po polietileno plėvele.

Pasėtas sėklas reikia gerai prižiūrėti: sekti, kad nebūtų per žema temperatūra arba uždengus neiššustų nuo kaitrių saulės spindulių, būtų laiku palaistytos, užtektų šviesos. Daigelius reikia pikuoti vieną arba keletą kartų. Visa tai sudaro papildomų rūpesčių, atima laiko. Nereikia stengtis šių augalų pasėti labai anksti, kad daigai neperaugtų.

Mažesni daigai dažnai būna stipresni, iš jų išauga gražesni kerai negu iš peraugusių daigų. Nepamirškite daigų patręšti ir palaistyti silpnu kalio permanganato tirpalu, tada juos mažiau puola ligos, daigai negelsta ir neiškrenta. Žemę daigams auginti turime pasiruošti iš rudens, ją laikyti, kad neperšaltų ir neperdžiūtų.

Prieš sodinant į lauką, nepamirškite daigų pamažu pripratinti prie lauko sąlygų. Reikia laikytis visų anksčiau bendroje dalyje aprašytų nurodymų. Iš stiprių daigų užauga vešlūs, gausiai ir gražiai žydintys augalai.

Exit mobile version