zinok.eu

Fantazijos su fotoaparatu rankose

Fantazijos su fotoaparatu rankose. Visiems dailininkams, kurie piešia kosmoso temomis, tenka pasikliauti fantazija. Ir tik vienas žmogus gali piešti kosmoso temomis nefantazuodamas, neišgalvodamas, o vaizduodamas tai, ką pats matė,- tai kosmonautas, dukart Tarybų Sąjungos didvyris Aleksejus Leonovas. Jis pabuvojo kosmose ne vieną kartą, stebėjo ir žvaigždes, ir Mėnulį, ir Saulę, ir mūsų gimtąją Žemę ne tik pro erdvėlaivio iliuminatorių, bet ir iš erdvėlaivio išėjęs į atvirą kosmosą. A. Leonovas mėgsta piešti ir laisvalaikį skiria dailei.

Dabar daug dailininkų fantazuoja kosmoso temomis, piešia paveikslus, iliustracijas, skirtas žmogaus pergalei prieš kosminę erdvę. Daug piešinių ir tapybos kompozicijų apie kosmosą nutapė dailininkas N. Kolčickis ir technikos daktaras G. Pokrovskis žurnalui ,,Technika – molodioži”.

Galbūt ir jums kils noras pafantazuoti, pasvajoti apie kosmosą su plunksna ar teptuku rankoje. Temų daug: galima piešti tolimuosius pasaulius, keliones ir nuotykius paslaptingose planetose. Bet kūrybiškai pafantazuoti apie kosmosą galima ir kitu būdu – su fotoaparatu. Ir jeigu pasieksite didelio meistriškumo, tada jūsų fantastiškų siužetų nuotraukos atrodys tarsi darytos iš natūros.

Galbūt, dirbant su fotoaparatu, kiekvienam iš jūsų tuo pat metu teks pabūti ir kino scenaristu, ir režisieriumi, ir dekoratoriumi, ir operatoriumi. Bet tegu tai jūsų nebaugina – visas darbas pagal jūsų jėgas. Labai svarbu turėti gerą fotoaparatą, kuris galėtų fotografuoti ir iš arti (dėl to egzistuoja papildomi žiedai). Jeigu fotoaparato neturite, reikia susitarti su draugu, kuris jį turi.

Taigi, koks bus mūsų darbas? Jei kalbama apie savo kūrinio sukūrimą, tai pirmiausia reikia parašyti scenarijų, nuosekliai ir labai glaustai išdėstyti viską, ką norite pavaizduoti.

Paskui, laikantis tam tikro įvykių nuoseklumo, parašytą scenarijų reikia suskirstyti atskirais kadrais. Kai bus aišku, ką vaizduos kiekvienas kadras, popieriaus lape nubraižykite 9×12 centimetrų dydžio keturkampius, sunumeruokite juos ir pagal scenarijų juose schemiškai nupieškite tai, ką norite fotografuoti.

Tarkime, tai bus ekspedicijos išlipimo Saturno palydove epizodas. Šios planetos palydovai nėra dideli, juose nėra atmosferos. Ekspedicijos nariai, apsivilkę skafandrus, ima grunto pavyzdžius, stebi iš horizonto tekančio Saturno paviršių.

Štai tokį kadrą mums reikia sukurti. Reikia padaryti šio kadro maketą, o paskui jį nufotografuoti. Jeigu darysite nespalvotą nuotrauką, tai visai nebūtina paisyti spalvinių derinių. Svarbu, kad aiškiai skirtųsi tamsūs daiktai šviesiame fone, o šviesūs tamsiame, kai apšvietimas geras. Jie turi derintis su fonu. Kadro kompozicija turi būti gerai apgalvota, daiktai ir žmonių figūros išdėstytos skirtingose plotmėse.

Šaltinis – Visata

Exit mobile version