zinok.eu

Ar gyvenimas Kanadoje tampa neįgyvendinama svajone?

Kanada nuo seno buvo galimybių šalis, tačiau dėl naujausių tendencijų daugeliui gyventojų tampa vis sunkiau klestėti. Panagrinėkime, kodėl gyventi Kanadoje darosi vis sunkiau – nuo sparčiai augančių būsto kainų iki besikeičiančios visuomenės nuomonės apie imigraciją.

Būsto krizė: Kur dingo įperkama Kanada?

Kadaise nuomotis būstą Toronte ar Vankuveryje buvo įmanoma. Dabar vidutinė dviejų miegamųjų buto nuoma Toronte vos per dvejus metus šoktelėjo nuo 2400 iki 3300 dolerių! Šis šuolis atspindi platesnio masto būsto krizę, kai būstui įsigyti reikalingos pajamos išaugo dvigubai arba trigubai, palyginti su vidutinėmis namų ūkio pajamomis. Nenuostabu, kad daugelis jaunų šeimų ir pavienių asmenų jaučiasi tarsi persekiojami įperkamo gyvenimo miražo. Atrodo, kad vystytojai teikia pirmenybę prabangiems butams, o ne įperkamam būstui, todėl dirbančiųjų klasės kanadiečiai atsiduria keblioje padėtyje. Ši būsto krizė susijusi ne tik su nekilnojamuoju turtu, bet ir su gyvenimo kokybe, nes vis daugiau žmonių priversti svarstyti galimybę persikelti gyventi kitur arba dukart gyventi su kambariokais, kad tik sudurtų galą su galu.

Imigracija: Dvigubas kardas

Istoriškai Kanada didžiuojasi, kad imigracija yra jos augimo pagrindas. Tačiau tendencijos keičiasi. Kadaise du trečdaliai kanadiečių imigraciją vertino teigiamai, o dabar tik 49 proc. pritaria tokiam požiūriui ir daugelis išreiškia susirūpinimą dėl to, kaip atvykėliai prisideda prie sparčiai augančių pragyvenimo išlaidų. Kai per dvejus metus imigrantų skaičius šoktelėjo iki 2,8 mln., būsto rinkoje padidėjo spaudimas, o kartu nebuvo investuojama į infrastruktūrą. Nors naujieji imigrantai įneša vertingų įgūdžių, vis didėjantys būsto ir socialinių paslaugų poreikiai kelia unikalų iššūkį. Vyriausybės pastangos pritraukti kvalifikuotą darbo jėgą turi būti sprendžiamos taip pat energingai, kaip ir būsto trūkumo problema. Priešingu atveju kyla pavojus, kad svajonė apie Kanadą, kaip apie galimybių šalį, daugeliui taps košmaru.

Kintanti visuomenės nuomonė

Didėjant pragyvenimo išlaidoms, visuomenės nuomonė apie imigraciją keičiasi iš palankios į abejotiną. Dauguma kanadiečių atvykėlius istoriškai vertino kaip naudą, tačiau naujausi apklausų duomenys rodo, kad dabar 51 proc. apklaustųjų mano, jog imigracija yra perteklinė. Tai staigus šuolis, palyginti su 2022 m., kai tokių buvo tik 27 proc. Mažėjantys pritarimo Trudeau vyriausybei reitingai atspindi nusivylimą dėl kylančių gyvenimo standartų, o tai skatina kritiškai vertinti dabartinę imigracijos politiką. Žmonės nerimauja ne tik dėl būsto trūkumo, bet ir dėl to, ar nauji imigrantai galės integruotis į visuomenę, kurios ištekliai ir taip jau yra per dideli. Kyla diskusija: kaip Kanada gali suderinti savo demografinius poreikius ir visuomenės nuotaikas? Privalome pripažinti, kad pačiam Kanados audiniui, kadaise išaustam iš įvairovės siūlų, gresia pavojus susilpnėti, jei ir toliau nebus atsižvelgta į šiuos rūpesčius.

Gyvenimo lygio mažėjimas augant ekonomikai

Tai glumina, ar ne? Nors ataskaitose teigiama, kad Kanada išgyvena ekonominį augimą, daugelis gyventojų, ypač pažeidžiamų gyventojų, kasdien jaučia sunkumus. Mobilumo kylant aukštyn idėja atrodo labiau mitinė nei pasiekiama, nes daugelis stengiasi neatsilikti nuo didėjančių išlaidų. Žmonės svarsto, kad jų seneliai galėjo įsigyti būstą ir auginti šeimas iš vienų pajamų, o šiandieniniams namų ūkiams dažnai reikia dviejų pajamų vien tam, kad išsilaikytų. Didėjantis imigrantų skaičius, skatinantis darbo jėgos įvairovę, kartu didina riboto būsto ir paslaugų paklausą. Kodėl šalyje, turinčioje didelį ekonominį potencialą, tiek daug piliečių jaučia, kad kanadietiška svajonė iš jų ištrūksta? Šaliai, kuri didžiuojasi įtraukumu, spręsti šią nelygybę yra ne tik ekonominė, bet ir moralinė būtinybė.

Kanada yra kryžkelėje; nors daugeliui ji tebėra vilties švyturys, būsto krizė ir kintanti visuomenės nuomonė grasina pakenkti jos reputacijai. Subalansuota imigracijos strategija su didele parama būstui yra labai svarbi, kad svajonė apie geresnį gyvenimą netaptų tolimu prisiminimu.

Exit mobile version