Alyvmedinių (Oleaceae) šeimos, Paspartintam žydėjimui tinka trejų metų kultūrinės alyvos, turinčios daug žiedinių pumpurų. Rugpjūčio mėnesį alyvų krūmeliai (nupjautomis šakutėmis iki 4-6 pumpuro) sodinami 20 30 centimetrų skersmens vazonuose į molingos veleninės, mėšlinės žemės ir smėlio mišinį. Pasodintos alyvos, kol prigyja, laikomos pavėsyje; vėliau vazonai įkasami į žemę saulėtoje vietoje ir, prireikus, rytą ir vakare palaistoma. Lauke alyvos laikomos, kol numeta lapus ir oro temperatūra nukrinta iki –5 laipsnių. Vėliau sunešamos į rūsį arba šiaip kokią nors 3-4 laipsnių temperatūros turinčią patalpą.
Gruodžio-sausio mėnesiais alyvos sunešamos į 15-16 laipsnių temperatūros kambarį, statomos į tamsesnę vietą ir laikomos apie dvi savaites. Vėliau temperatūra didinama iki 22-25 laipsnių. Alyvų paspartintas žydėjimas priklauso nuo temperatūros ir drėgmės. Todėl kambarį, kuriame yra paspartintam žydėjimui ruošiamos alyvos, reikia gerai apšildyti, alyvas kelis kartus per dieną purkšti ir gausiai laistyti. Išaugusius jaunus ūgius be žiedų reikia tuojau pašalinti.
Kai žiedų kekės pakankamai išsivysto, kambario temperatūra mažinama iki 16 laipsnių, augalai pastatomi šviesesnėje vietoje ir nebepurkščiami. Peržydėjusias alyvas pavasarį reikia pasodinti į lauką 2-3 metams poilsiui. Paskui jas galima vėl panaudoti paspartintam žydėjimui. Tinkamiausios paspartintam žydėjimui yra šios alyvų veislės: Madame Lemoine, Madame Casimir Perier, Marija Legre, Michel Buchner ir Andenken an Ludvig Späth.
Paskaityti daugiau:
Kotiledonas (Cotyledon) – Storalapių (Crassulaceae) šeimos
Sansevjera (Sansevieria) kultūrinis, pluoštinis augalas
Pakalnutė (Konvalija) – Convallaria